Maskování obličeje

Není to žádná věda, ale berte to vážně

Sniperblog | Taktika | Maskování obličeje

Nezamaskovanej obličej je průšvih, to byste rovnou mohli jít na průzkumnou misi v havajský košili. Jde to, ale není to ono. Takže co s tím? Hlavně nad tím moc nepřemýšlet, vzít barvy a zapatlat se. To je celý. Žádná věda. Tady máte stručnej návod, několik poznámek jak si obličej zamaskovat. Mrknem i na kukly a další možnosti, ale to zas někdy příště.

Barvy

Je skoro úplně jedno jaký barvy použijete, všechno je lepší než bílej obličej nebo černá kukla.

Nejlepší kombinace jsou:

  • Zelená+Hnědá
  • Zelená+Černá
  • Zelená+Hnědá+Černá
Maskovací barvy na obličej

Doporučujeme buď britské nebo německé armádní barvy. Britské jsou v tubě po dvou odstínech, používají se stejně jako rtěnka a vydrží dost dlouho. Obsahují repelent, takže štípou na rtech a hmyz se na ně krásně nalepí a umře, nijak ho to neodpuzuje. Německé jsou podobné jako zubní pasta, drží hodně dobře na obličeji, mají sytější a tmavší barvu, ale rychleji je spotřebujete.

Vždy si natřete obličej nejdřív světlejší barvou a potom tou tmavší, obráceně to moc nefunguje a světlejší barva se hned zašpiní od tmavší a máte pak třeba celej obličej černej. To nechcete.

Po zamaskování obličeje tam zřejmě budete mít dost trvdý přechody, malý bílý místečka atd. tak to prostě celý rozpatlejte prstama. Dobrý je, když se maskujete ve dvou, je to lepší než zrcátko, ale chce to trochu důvěry aby vám tam kolega nenamaloval nějakou sprosťárnu.

Tvary

V chytrejch knížkách se dočtete, že se někdy hodí pruhy, někdy fleky, že musíte tmavý části obličeje (oči) natřít světle a světlý části obličeje (nos) natřít tmavě. Je to ale úplně jedno. Obličej je tak malej, že tohle vůbec nemá smysl řešit. Stačí, když bude mít podobnou barvu jako vaše uniforma nebo prostředí ve kterým se pohybujete. Co ničemu neuškodí, tak když se na čele pod krempou klobouku namaskujete světlejší a dole na bradě tmavší, trochu se tím vyrovná stín, který vytváří váš klobouk.

Krk, uši…

Nezapomeňte si pořádně zamaskovat i uši – vevnitř i zezadu, ať vám nesvítí jak dvě žárovky. Stejně tak i rty a oči zamaskujte co nejvíc se vám to povede. Je to nepříjemný, občas to štípe, ale zvyknete si. Krk nevynechejte i v případě, že nosíte nějakou šálu. Ta se může vyhrnout a pak svítíte. Takže zamaskovat celej krk i zezadu. Šála se sice ušpiní, ale to neva.
Pokud nemáte rukavice, natřete si i ruce, hlavně na hřbetu případně na zápěstí a předloktí.

Indulona

Někteří tvrdí, že je dobrý obličej před maskováním natřít Indulonou. Někdo říká, že pak barvy lépe drží, někdo naopak že půjdou líp umýt. Za mě je to úplně jedno, protože mnohem víc záleží na typu vaší pleti. Někomu barvy drží jak tetování, někomu se utřou při prvním lehkým pohybu a nic moc s tím nenaděláte. Určitě ale můžete ten krém vyzkoušet, nic tím nepokazíte a třeba vám to pomůže.

A to je asi fakt vše. Hlavně se nebojte přitlačit, ať vám tam ty barvy vydrží celej den. Průběžně pak maskování doplňujte – vlhko, pot, fyzická únava, smrkání atd. to všechno vám sundává barvy z obličeje a začínáte svítit. Takže si to hlídejte.

Odmaskování

Ideálně to chce teplou vodu, mýdlo, hadr a trochu hrubý síly. Stačí i studená voda a jde to i bez mýdla, ale pak toho násilí potřebujete víc. Na papírový kapesníky spíš zapomeňte, ty jsou na nic. Dobrý jsou vlhčený dětský ubrousky nebo odličovací ubrousky, ty fungujou. Spolehlivě funguje i solvina. Pro mě je to ale jen zbytečnej odpad a myslím si, že je lepší utřít se třeba do sniperšály co nosíte kolem krku, já to tak dělám už několik let a nijak jí to neublížilo. Jen je trochu škaredá :D

Tady máte pár fotek pro inspiraci.

Jak vidíte, není to žádná věda. Šlo by to líp? Možná, ale některý z těch fotek jsou po několika hodinách náročného pochodu, to vám pak maskování holt sleze, ale stojím si za tím, že je to jedno. Takhle to stačí.

Přihlaste si odběr novinek
Zpět na sniperblog