Kompletní hejkal na léto

lehčí varianta než kdy dřív

Sniperblog | Vybavení | Hejkal na horké léto

Pořád jsme přemýšleli jak vyřešit vedro v hejkalovi když je horký léto a máme pro vás úplně novej koncept.

Dřív jsme se snažili udělat co nejlehčího hejkala Spotter, ale teď posouváme odlehčení ještě dál. Prostě si v létě na sebe oblečete jenom headcover a kalhoty Spotter. Vůbec si nebudete brát vršek hejkala. Postava sice nebude zamaskovaná úplně celá, ale ten kousek nezamaskovanejch zad není ve většině situací žádná tragédie. Případně si do taktický vesty nacpete vegetaci. Takový „letní“ komplet je asi o 750g lehčí než komplet Spotter vz.95 a rozhodně v něm bude menší vedro.

Headcover
Kompletní maskování na léto
Kompletní maskování na léto
Kompletní maskování na léto
Kompletní maskování na léto
Kompletní maskování na léto
Kompletní maskování na léto

Jak vidíte, postava je zamaskovaná skoro celá. Jen kousek zad není úplně zakrytý, ale to třeba při přesunu nevadí vůbec a při statickém pozorování musíte prostě jen o něco víc přemýšlet nad prostorem a přírodou. Samozřejmě pokud potřebujete 100% perfektní maskování, tak se bez kompletního hejkala asi neobejdete, ale jinak zkuste tuto variantu zvážit ;) Letní vedra zase budou zlý!

Pár tipů jak vedro zmáknout

  • Noste kvalitní letní termoprádlo, to často umí dělat zázraky, protože odvádí pot od těla a udržuje vás v relativní pohodě. Rychle schne a vydrží „použitelné“ i několik dní, často je doplněno o vlákna stříbra, která zabíjejí bakterie v potu. Eliminuje se tím zápach a celkově je takové oblečení v létě komfortnější. Na kvalitních tričkách opravdu zbytečně nešetřete, nevyplatí se to.
  • Zajistěte si pitný režim, ideální je 3l camelbak pod hejkala. Vyvarujte se kofeinových nápojů, protože odvádí vodu z těla a jen zvyšují žízeň.
  • Když nemusíte, nevyčerpejte se, šetřete si síly a energii na okamžiky kdy je skutečně potřebujete. Po mnoha hodinách na ostrém sluníčku můžete mít všelijaké problémy od únavy, přes úžeh/úpal až po celkové vyčerpání. Není důležité hrát si na tvrďáka, ale skutečně zvládnout fungovat.
  • Stejně jako pití, nepodceňujte jídlo. Tělo potřebuje ke zvládání jakýchkoliv extrémů energii, proto i když nemáte chuť a hlad, průběžně něco jezte.
  • Při plánování operací se snažte náročnější přesuny dělat v noci nebo dopoledne. I kvůli maskování je to tak nějak samozřejmost, ale v létě se k tomu přidává i zvládání vedra… ujít desítky kilometrů s těžkou výstrojí v uniformě na poledním sluníčku je opravdu náročné. Když nemusíte, nedělejte to. Když musíte, nepodceňujte to.
  • Zvykněte si. A to vážně, pokud celý rok sedíte u počítače a v létě vyrazíte na Protectora kde budete celej víkend na slunku, bude vám blbě.
Kupte si Headcover a kalhoty Spotter
Posílat novinky e-mailem